Fabrika taşırken bilinmesi gerekenler

fabrika taşıma

fabrika taşıma

Fabrikanızın yeni lokasyonu için çalışan personelinizden üretim seviyenize kadar planlamanız gereken adımlar bulunmaktadır. Adım adım fabrika taşıma işlemi için izlemeniz gereken noktalar aşağıda belirtilmiştir.

Hareketi Erken Planlamak

Planlama için mümkün olduğunca erkenden yol alın. Planlama ve risk değerlendirmesi için ne kadar fazla zaman varsa, hareketinizin başarılı olma olasılığı o kadar artar. Taşıma sırasında üretimi sürdürmeniz gerekiyorsa, önceden planlama yaparak kesintiye uğrama olasılığınızı azaltabilirsiniz.

Görev Takımını Seçmek

Her fabrikada yer değiştirme projesi, çeşitli disiplinlerde yönetme ve yürütme yeteneğine sahip bir ekibe ihtiyaç duyar. Ekipmanınızı kaldırmak, taşımak, saklamak ve yüklemek için sorumlu personel ihtiyacını önceden belirlemiş olabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda orta sınıf yönetim departmanının nasıl rol oynayacağını önceden kararlaştırmak beklenmedik durumlara önlem almanızı sağlar.

Taslak Oluşturmak ve Gözden Geçirmek

Mevcut ve amaçlanan fabrikanızın doğru krokilerine sahip olmanız taşıma için kilit noktadır. Bu çizimleriniz ekibiniz ve müteahhitleriniz için temel araçlardır, bu nedenle onları sürekli kontrol etmek sürecin sorunsuz işlemesi için gereklidir.

Unutmayın, UnoPro, Akademik, profesyonel yöneticilik, girişimcilik ve sanayicilik bilgi ve tecrübesine sahip Türkiye’nin tek eğitim ve danışmanlık kurumudur. Kurumsal firmalardan KOBİ ve küçük işletmelere kadar her segmentten üretim firmasındaki üretim yönetimi bilgi ve tecrübesine sahip olan UnoPro, Türkiye’nin ilk yerli ve milli Model Fabrikası ile sanayinin yalın ve dijital dönüşümü için size özel hazırlanmış eğitim müfredatı ile önce yalınlaşmanıza ve daha sonra Endüstri 4.0’a uygun bir şekilde dijitalleşmenize yardımcı olur. Hemen iletişime geçin!

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error

Ajanda İstanbul'u sosyal medyada da takip edin!